niedziela, 16 czerwiec 2019
 
 
Archiwum
Koncert kolęd i pastorałek w Iwaniskach

W niedzielę 28 stycznia 2018r. w sali gimnastycznej budynku Gimnazjum w Iwaniskach od godziny 15:00 można było zanurzyć się w atmosferze świątecznego kolędowania pt. „Gwiazdo świeć! Kolędo leć!”. Dzięki słowom i dźwiękom przepięknych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu zdolnych dzieci i młodzieży ze szkół z terenu gminy Iwaniska oraz uczestników zajęć organizowanych przez p. Magdalenę Szemraj i p. Andrzeja Rabiniaka w Gminnym Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach, Sekretarz Wiesława Słowik przeprowadziła narrację przypominającą i przybliżającą dzieje tych polskich utworów, które zgodnie z tradycją przetrwały wieki i są częścią historii narodowej.

Gościem i zarazem organizatorem spotkania był Pan Wójt Marek Staniek, który serdecznie powitał zgromadzonych gości i zaprosił do wysłuchania młodych talentów. Koncert rozpoczęła grupa złożona z 20 młodych gitarzystów prowadzona przez p. Andrzeja Rabiniaka, która zagrała i zaśpiewała wspólnie kolędy. Grupa szkoli się od niespełna trzech miesięcy a ich poziom wykonania był bardzo wysoki. Następnymi wykonawcami były osoby uczestniczące w zajęciach nauki śpiewu u Pani Magdaleny Szemraj. Każda z nich z wielkim zaangażowaniem wykonała występy solo. Następnie kolejno wystąpili przedstawiciele szkół podstawowych w Jastrzębskiej Woli, Ujeździe, Wygiełzowie, Mydłowie i Iwaniskach oraz uczniowie Gimnazjum.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi o zasadach bezpieczeństwa przypomniał mieszkańcom Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie st. asp. Radosław Krakowiak. Wójt Gminy Iwaniska Marek Staniek wręczył młodym artystom pluszowe misie. Serdeczne podziękowania i upominki otrzymali także opiekunowie artystów, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali swoich uczniów. W finale Koncertu Kolęd i Pastorałek wszyscy jego uczestnicy wykonali wspólnie kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. Podczas kolędowania nie zabrakło także słodkiego poczęstunku, ciepłej herbaty/kawy. Organizatorami koncertu byli Wójt Gminy Iwaniska we współpracy z Gminnym Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach.

Czytaj całość...
 
Dzień Babci i Dziadka w Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe

Życzenia dla babci, która łzy radości roni i sto buziaków dla dziadka, co serce dla wnuków ma na dłoni, przekazali podczas uroczystego koncertu w dniu 24 stycznia 2018 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe licznie przybyłym na uroczystość swoim babciom i dziadkom.

W tym niecodziennym wydarzeniu udział wzięli: wójt Gminy Iwaniska Marek Staniek, przewodniczący Rady Gminy Andrzej Ścibisz, Radny Rady Gminy Władysław Orkisz, przewodnicząca Rady Rodziców Elżbieta Woźniak, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe – Marcin Urbański, nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar uroczystości szkolnych. Święto Babci i Dziadka, to dzień niezwykły nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla seniorów. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, radości i wspomnień.

Zaprezentowany koncert był swego rodzaju podziękowaniem za bezgraniczną miłość, wyrozumiałość, cierpliwość i trud włożony w wychowanie młodego pokolenia. Dzieci postarały się, aby spędzony wspólnie tego dnia czas na długo pozostał w pamięci. Dziadkowie z dumą podziwiali popisy wokalno – aktorskie swoich wnuków.

Na zakończenie uroczystości, dzieci obdarowały swoje ukochane babcie oraz swoich ukochanych dziadków upominkami, przygotowanymi własnoręcznie i zaprosiły na gorący jak ich serca i słodki jak miód poczęstunek przygotowany przez niezawodną Radę Rodziców
 
<< « start < wstecz 1 2 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 12 z 18