niedziela, 16 czerwiec 2019
 
 
Archiwum
Ślubowanie pierwszoklasistów

Uroczystość rozpoczęła się 27 października 2017r. o godzinie 9:00, gdzie przyrzeczenie złożyli uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach. Na wstępie zabrał głos Dyrektor Szkoły Wacław Słowik, który serdecznie powitał przybyłych gości, Wójta Gminy-Marka Stańka, Przewodniczącego Komisji Oświaty – Stefana Kwiatka , Wicedyrektora Szkoły – Annę Michalską Kapsiak , nauczycieli , pracowników szkoły, a także uczniów.  Ciepłe słowa skierował do bohaterów uroczystości – pierwszoklasistów, podkreślając w krótkim przemówieniu doniosłość tej chwili – wchodzenia dzieci w społeczność szkolną. Następnie zabrał głos Wójt Gminy – Marek Staniek  wypowiadając słowa- to tutaj  będziecie poznawać świat, to tutaj wiele zdarzeń się Wam  przydarzy. Jednak właśnie po to jest szkoła, żeby jak najwięcej Was nauczyła,  teorii życia, ale i jego realizmu.

Następnie odbył się pokaz artystyczny wykonany  przez pierwszoklasistów  i uczniów samorządu uczniowskiego.  Po pokazie artystycznym nastąpił akt uroczystego pasowania na ucznia, którego dokonał pan dyrektor. Wielka powaga i przejęcie widniały na twarzach pierwszoklasistów w czasie wypowiadanych przez pana dyrektora słów: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach”. Przyjęcie do braci uczniowskiej zostało ostatecznie przypieczętowane przez pierwszaków symbolicznym odciskiem paluszków w księdze pamiątkowej. Po akcie ślubowania i pasowania na ucznia nastąpił czas na życzenia i wręczenie pamiątkowych upominków od Wójta Gminy Iwaniska i Przewodniczącego komisji oświaty oraz Dyrekcji Szkoły, a także od rodziców pierwszoklasiści otrzymali rożki obfitości. W imieniu rodziców serdeczne słowa podziękowania  złożyła Ilona Łasak. 

Czytaj całość...
 
Święto Patrona Szkoły
Już po raz czternasty 23.10.2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Biskupa Jana Chrapka w Jastrzębskiej Woli uczniowie, nauczyciele, rodzice wraz z zaproszonymi gośćmi obchodzili -Święto Patrona Szkoły. To zaszczytne imię nadano 14 października 2003 r. Od tej pory jest to święto całej społeczności szkolnej. Uroczystość rozpoczęły najmłodsze dzieci składając kwiaty pod tablicą pamiątkową. W części artystycznej uczniowie przekonywali, że Patron zobowiązuje do pracy i uczciwości. Rzetelna nauka, osiąganie sukcesów na miarę własnych możliwości i takie postępowanie, by nie zawieść zaufania rodziców i nauczycieli to obowiązki ucznia tejże szkoły. Dewiza Patrona  „Idź przez życie tak, aby ślady Twoich słów przetrwały Cię” jest ciągłą zachętą dla  wszystkich do podążania śladami Jego stóp, które pozostawił w sercach wielu ludzi. Teresa Paluch dyrektor tejże szkoły podkreśliła fakt, że nauczyciele również pozostawiają trwałe ślady w codziennym życiu i ślady te wpisują się  w historię szkoły i historię jej uczniów. Nie tylko słowa Biskupa Jana, ale przede wszystkim czyny świadczą jakim był człowiekiem. A był niezwykły, otwarty na potrzeby innych, był człowiekiem wielkiego serca i umysłu. Montaż słowno- muzyczny dał nie tylko odpowiedź co tak naprawdę spowodowało, że Biskup Jan Chrapek został Patronem tej szkoły, ale również ukazał szkołę jako miejsce wzajemnego budowania się w atmosferze spokoju i bezpieczeństwa, w którym jest „pokarm” dla umysłu i ducha. Uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście wspólnie przekonywali, że szkoła to miejsce wzajemnej współpracy i integracji.

Dla tejże społeczności szkolnej jest to chwila radości, dlatego zwyczajem się stało dzielenie jej z innymi. W uroczystości wzięli udział:  Wójt Gminy Iwaniska  Marek Staniek, Radni Rady Gminy Iwaniska  Krzysztof  Piotrowicz oraz  Stanisław Górczyński, Proboszcz Parafii w Iwaniskach  ks. Wacław Gieniec,  Dyrektor GZEAS  Danuta Kargulewicz. Zaproszeni goście przemówili w ciepłych słowach do całej społeczności szkolnej.

Po zakończeniu części oficjalnej głos zabrał Wójt Gminy Iwaniska, Marek Staniek, który z okazji święta patrona złożył najserdeczniejsze życzenia uczniom, rodzicom i nauczycielom. - Cieszę się, że przekraczając progi tejże szkoły zawsze panuje tu miła, ciepła atmosfera, a zaangażowanie rodziców, uczniów i nauczycieli w życiu szkolnym jest tak ogromne – mówił wójt. Wypowiadał się także na temat modernizacji szkoły: o powstaniu nowego skrzydła szkolnego, gdzie znajdywać się będą m.in. trzy sale dydaktyczne i sala gimnastyczna.
Następnie uczniowie otrzymali słodkie upominki od Wójta Gminy Iwaniska Marka Stańka, Zastępcy Przewodniczącego Rady Gminy Stanisława Górczyńskiego, Radnego Rady Gminy Krzysztofa  Piotrowicza,  Panią Dyrektor Danutę Kargulewicz oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Opatów Zbigniewa Wołcerza.

 

Ścieżka, po której nikt nie chodzi,
szybko zarasta trawą.
Trzeba spieszyć ścieżkami życia z miłością,
by nie zarosły trawą zapomnienia i obojętności.

Fragment dziennika biskupa Jana Chrapka

 
<< « start < wstecz 1 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 11 z 11