wtorek, 18 czerwiec 2019
 
 
Archiwum
Kolejne nitki gazociągu w gminie Iwaniska
Po powstałej nitce gazowej, która liczy 6 km, gmina Iwaniska będzie posiadać kolejne. Obecnie trwają prace na ulicy Staszowskiej, gdzie nitka przebiegać będzie do działki, na której znajduje się  myjnia samochodowa a w planach inwestycyjnych przygotowywany  jest projekt przeciągnięcia nitki gazowej aż do miejscowości Kamienna Góra. Przygotowane i wydane są decyzję na ulicę Rakowską, gdzie inwestycja ruszy niebawem. W następnym roku kalendarzowym planowana jest gazyfikacja Mydłowa po nitce ciągniętej ze Strzyżowic a kolejna nitka ma powstać z ulicy Klimontowskiej przez Haliszkę do Ujazdu.

Dzięki istniejącej już sieci gazociągowej dostęp do gazu ziemnego mają nie tylko osoby prywatne lecz również instytucje, przedsiębiorstwa i szkoły. Podłączona została świątynia parafialna, gminne centrum biblioteki i kultury oraz  urząd gminy.

„Wnioski o przyłączenie do sieci składali mieszkańcy, dlatego wychodzimy im naprzeciw, budując jej kolejne części” – mówi wójt Marek Staniek.

Mieszkańcy nie tylko szukają oszczędności w kieszeni, lecz również czystego powietrza. Z tym drugim problem istnieje nie tylko w wielkich aglomeracjach jak Kraków czy Warszawa, lecz również w świętokrzyskim. Zdarzało się bowiem, że w okresie grzewczym normy jakości powietrza były przekroczone o blisko 500% również u nas w Województwie. Budowana sieć gazociągowa pozwoli zmniejszyć koszty zmiany ogrzewania na gazowe o zakup zbiornika na gaz płynny, a mieszkańcy którzy zdecydują się na wymianę kotła c.o. wspomogą walkę ze smogiem.

Czytaj całość...
 
W gminie Iwaniska rozpoczęto nowy rok szkolny

Uroczystą Mszą Świętą sprawowaną w świątyni parafialnej oraz okolicznościowymi wystąpieniami rozpoczął się rok szkolny 2018/2019. Uczniowie podejmą naukę w ośmiu klasach pięciu szkół podstawowych położonych na terenie gminy Iwaniska. Ostatni rok nauki rozpoczęli również uczniowie trzecich klas z publicznego gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iwaniskach.

W szkole podstawowej w Iwaniskach był to wyjątkowy początek roku szkolnego związany z pożegnaniem dotychczasowego dyrektora szkoły Wacława Słowika, który przez 16 lat pełnił funkcję dyrektora najpierw Publicznej Szkoły podstawowej w Iwaniskach, później Zespołu Szkół Podstawowych z oddziałem gimnazjalnym a następnie w wyniku reformy edukacji w roku szkolnym 2017/2018 ponownie dyrektora placówki w Iwaniskach.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 13 - 15 z 15