piątek, 24 maj 2019
 
 
Archiwum
Uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Witaj maj, trzeci maj….” te słowa przyświecały uroczystej akademii, która się odbyła 28 kwietnia 2017 r. w Publicznym Gimnazjum im. Marszałka J. Piłsudskiego w Iwaniskach. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia Sztandaru Szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.

Następnie uczniowie pod opieką pani dyrektor Zdzisławy Radzimowskiej i nauczycieli: Barbary Grześkiewicz i Elżbiety Dziamy, przypomnieli to ważne wydarzenie z kart naszej historii. Gimnazjaliści przebrani w stroje z epoki, przedstawili scenę bezpośrednio przed zaprzysiężeniem Konstytucji. Ten historyczny moment został utrwalony na płótnie przez największego polskiego malarza Jana Matejkę i fragment tego dzieła został odtworzony przez uczniów jako żywy obraz. Gimnazjaliści wcielili się między innymi w role: króla Stanisława Poniatowskiego, marszałka Sejmu Wielkiego Stanisława Małachowskiego, posła protestującego przeciwko Konstytucji Jana Suchorzewskiego, prezydenta Warszawy Jana Dekerta, Hugona Kołłątaja i innych. Każda postać z żywego obrazu została zaprezentowana, widzowie mogli się dowiedzieć o nastrojach panujących w Warszawie  226 lat temu.

Czytaj całość...
 
Mały mistrz ortografii

25 kwietnia 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Iwaniskach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny ,,Mały Mistrz Ortografii” pod patronatem Wójta Gminy Iwaniska. Wzięło w nim udział 19 uczniów z klas II i III ze szkół podstawowych z terenu gminy Iwaniska. Konkurs ma na celu promowanie umiejętności stosowania zasad ortograficznych i interpunkcyjnych języka polskiego oraz doskonalenie poprawności ortograficznej, interpunkcyjnej i gramatycznej. Zanim uczniowie mogli się zmierzyć z kolegami z innych szkół, musieli pozytywnie przejść etap szkolny, podczas którego wyłoniono dwóch uczniów, którzy reprezentowali swój poziom klas na etapie gminnym.

Czytaj całość...
 
Więcej...
<< « start < wstecz 1 2 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 13 - 15 z 15